Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 


ČLÁNKY » O nás

O Růžové věži ... a o nás

Růžová věž je internetový obchod s Montessori pomůckami a literaturou. Kromě prodeje kvalitních a cenově dostupných Montessori pomůcek nabízíme také materiály pro domácí vzdělávání (ať už ho chápeme jako oficiální způsob, jak vzdělávat své dítě bez klasické školní docházky nebo jen jako doplňkovou činnost a způsob, jak s dítětem pracovat a věnovat se mu).

Klademe si za cíl rozšířit Montessori systém do širšího povědomí a podávat potřebné informace v problematice Montessori a domácího vzdělávání dětí. Protože věříme, že Montessori pomůcky, resp. celkový přístup k dítěti z Montessori vyplývající má smysl. Montessori metoda svou podstatou, která je založená na svobodě, zodpovědnosti, respektu a intuici, zapadá do našeho životního stylu.

Systém pomůcek, který před více než stoletím vytvořila  Marie Montessori, považujeme za velmi dobře systematicky propracovaný. Nedocenitelná je rovněž nadčasovost a provázanost jednotlivých pomůcek, které při vhodném načasování a správném používání mohou přispět ke snadnému pochopení dané problematiky, jejíž podstatu si mohou děti za použití pomůcek skutečně „osahat“, či jinak smyslově prožít, a tím i lépe zapamatovat. Vnímáme Montessori pomůcky jako přínosný prvek v cestě za vzděláváním našich dětí. Tato cesta vede skrze vzdělávání domácí, resp. unschooling - tak jak ho lze spatřit (samozřejmě v menším měřítku) ve školách typu Summer Hill nebo Sudbury Valley.

Věříme, že

  • v každém dítěti se skrývá jedinečný potenciál, jedinečný talent, který když dítě v sobě dokáže odhalit a jít za ním, pak bude v životě šťastné a neztratí se.
  • v každém dítěti se skrývá obrovská touha učit se i bez nutnosti hrozeb, srovnávání nebo známkování.
  • děti se učí rády v jakémkoliv věku, pokud k tomu ovšem mají správné podmínky a prostředí.

Doufáme, že u nás naleznete potřebnou inspiraci a oporu, pokud jste se rozhodli jít podobnou cestou jako my.

Děkujeme Vám za Vaši přízeň.


P.S.: Růžovou věž najdete rovněž na facebooku. Byli bychom rádi, kdyby takto vzniklo místo, které bude fungovat jako náš informační kanál.

 


 

Mgr. Jitka Kožnarová


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ