Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 


Úvod » Smyslový materiál » Červené tyče


        

Červené tyče

skladem

 

Dostupnost: Možno ihned expedovat
Číslo produktu: 012R2-S
naše cena:
790 Kč

Červené tyče

Popis pomůcky: 10 červených tyčí o stejném průměru a pohyblivé délce od 10 cm do 1 metru (v intervalu po 10 cm)

Cíle: rozvoj smyslového vnímání (zraku a hmatu) – vnímání rozdílné délky i hmotnosti, rozvoj motoriky a koordinace, příprava na matematiku (přidávání – sčítání 1-10), vnímání posloupnosti a pořadí v závislosti na délce, rozvoj slovní zásoby (krátký, dlouhý, nejkratší, nejdelší, kratší, delší)...

Použití: Na kobereček nosíme červené tyče jednu po druhé a pokládáme na něj neuspořádaně. Přenášíme je oběma rukama (pokud to možnosti dítěte dovolí) a vnímáme rozpětí. Tyče řadíme postupně od nejdelší – od levého okraje koberečku tak, že postupně vznikají pravidelné schody. Každou tyč pohladíme prstem po celé její délce (propojení smyslů). První 3-4 tyče předvedeme my, pak nabídneme pokračování dítěti. Na závěr lze provést kontrolu – vezmeme nejkratší tyč a postupně ji umísťujeme do mezery mezi jednotlivými schody. Tyče uklízíme zpět od nejdelší.

Procvičení/variace:
• Červené tyče můžeme skládat: vertikálně, na sebe (se základnou a) nejkratší tyče, b) nejdelší tyče), na sebe s rotací, do tvaru bludiště apod.
• Dítě může zkusit skládat po hmatu se zavázanýma očima.
• Krásně lze kombinovat s růžovou věží a hnědými schody, příp. červeno-modrými tyčemi.

 

Video ukázka: